Uroczyste wręczenie dyplomów regionalnych konkursów matematycznych i informatycznych na WMiI

05.08.2024

19 kwietnia 2024 na Wydziale Matematyki i Informatyki w Olsztynie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom regionalnych przedsięwzięć i konkursów matematycznych i informatycznych. Przedsięwzięcia te odbywały się w ciągu ostatniego roku w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zrzeszonych w programie Klasa z ECDL.

Patronat nad konkursami objęli Wydział Matematyki i Informatyki UWM oraz Koordynator Regionalnego ICDL PTI w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte ICDL. Patronat na konkursami informatycznymi objęło Koło Warmińsko-Mazurskie PTI.

Uroczystego wręczenia dyplomów dokonał prof. dr hab. Adam Doliwa, dziekan WMiI, natomiast pani Paulina Awiżeń, dyrektor CE Egzaminacyjnego Edugika wraz z Hanną Pikus z KR ICDL wręczyły certyfikaty nowym Egzaminatorom ICDL, studentom i uczniom.

Po uroczystości uczniowie brali udział w  pokazach warsztatowych w wydziałowym Laboratorium Robotyki UWM. Warsztaty prowadzili studenci Pan Marcel Hinc, Pan Jakub Malinowski i Pan Krzysztof Stopyra (Członkowie naukowego koła robotyki)  pod kierunkiem prof. Piotra Artiemjewa. Pokaz dotyczył zakresu działań naukowego koła robotyki oraz rozwoju technik wirtualnej rzeczywistości. W jego trakcie wylosowani uczestnicy mogli przetestować działanie platformy VR składającej się miedzy innymi z bieżni CYBERITH VIRTUALIZER ELITE 2. W ramach pokazu pan Marcel Hinc użył własnej gry VR, którą przygotowuje w ramach pracy inżynierskiej.

Ponadto, uczniowie skorzystali z możliwości zwiedzenia serwerowni uniwersyteckiej, gdzie poznali jej ogólną architekturę i wymogi bezpieczeństwa, zobaczyli zastosowanie wirtualizacji (działania wielu wirtualnych maszyn na jednym fizycznym serwerze) oraz wykorzystanie macierzy dyskowych (o różnych konfiguracjach) do szybkiego i bezpiecznego przechowywania i przetwarzania danych.

Na koniec zaproszeni goście uczestniczyli w interaktywnej wystawie w nowo otwartym Centrum Popularyzacji Nauki Kortosfera na UWM w Kortowie. Pobyt w Kortosferze był nagrodą, którą ufundowało Koło Warmińsko-Mazurskie.

Składamy serdeczne podziękowania studentom i pracownikom wydziału za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Najnowsze wpisy