PODSUMOWANIE KONKURSU „LIGA MISTRZÓW PYTHONA” W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

06.13.2024

W dniu 18 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczysta gala, która była jednocześnie podsumowaniem konkursu „Liga Mistrzów Pythona”.

Liga Mistrzów Pythona to konkurs programistyczny skierowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z województwa łódzkiego. Celem inicjatywy była nie tylko popularyzacja programowania, ale przede wszystkim rozwijanie kreatywności i umiejętności młodych talentów. Organizatorem Konkursu Informatycznego “Liga Mistrzów Pythona” był projekt “Mistrzowie Pythona” realizowany w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap odbywał się online. Uczestnicy samodzielnie rozwiązywali zadania i przesyłali je na platformę konkursową. Drugi etap odbył się stacjonarnie w budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.

W konkursie wzięło udział 299 uczniów. Konkurs obejmował i poszerzał treści podstawy programowej przedmiotu Informatyka.

Na finalistów oraz laureatów czekały atrakcyjne nagrody, m.in.  gadżety ECDL ufundowane przez Biuro Koordynatora Regionalnego ECDL – region łódzki, Panią Beatę Ostrowską. I LO w Piotrkowie Trybunalski od lat posiadało status Laboratorium Egzaminacyjnego ECDL. Nauczyciel Informatyki I LO, który włączył się również w organizację konkursu jest Egzaminatorem ECDL współpracującym z Centrum Egzaminacyjnym ECDL przy BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej.

Program merytoryczny jest dostępny na stronie konkursu https://mistrzowie.bieda.it/konkurs

Najnowsze wpisy