Jak zostać Laboratorium ICDL (ECDL)?
Informacje o zasadach współpracy i uzyskaniu uprawnień
Zasady współpracy
LABORATORIA (Lab) to miejsca, gdzie przeprowadzane sa egzaminy na certyfikaty ICDL (ECDL).
Każde Laboratorium musi współpracować z jednym, wybranym przez siebie Centrum Egzaminacyjnym (CE), posiadającym uprawnienia. Centrum sprawuje merytoryczną opiekę nad działalnością Laboratorium oraz rozlicza egzaminy prowadzone w Laboratorium. Egzaminy przeprowadzane są przez licencjonowanych Egzaminatorów ECDL.
Typy Laboratoriów
Wyróżniamy dwa główne typy Laboratoriów – komercyjne i edukacyjne.
- LABORATORIA KOMERCYJNE:
- Laboratorium komercyjne stacjonarne – może prowadzić egzaminy ECDL opłacone wg. stawki normalnej i ulgowej. Laboratorium komercyjne stacjonarne może mieć maksymalnie 20 stanowisk egzaminacyjnych zlokalizowanych w jednej sali.
- Laboratorium komercyjne mobilne – może prowadzić egzaminy ECDL opłacone wg. stawki normalnej i ulgowej, a stanowiska egzaminacyjne mogą być używane poza lokalizacją macierzystą. Laboratorium mobilne może mieć maksymalnie 15 stanowisk egzaminacyjnych.
- LABORATORIA EDUKACYJNE:
- Laboratorium edukacyjne stacjonarne – może prowadzić tylko egzaminy ECDL opłacone wg. stawki ulgowej. Egzaminowanymi mogą być tylko osoby do 26 r.ż., posiadające legitymację uczniowską lub studencką oraz osoby powyżej 60 r.ż., posiadające legitymację emeryta lub rencisty. Laboratorium edukacyjne może być akredytowane jedynie jako stacjonarne i może mieć maksymalnie 20 stanowisk egzaminacyjnych zlokalizowanych w jednej sali.
- Laboratorium edukacyjne „Klasa z ICDL (ECDL)” – może prowadzić tylko egzaminy ECDL w ramach Programu „Klasa z ICDL (ECDL)”. Egzaminowanymi mogą być tylko uczniowie, w ramach Programu „Klasa z ICDL (ECDL)”. Laboratorium tego typu może być akredytowane jedynie jako stacjonarne i może mieć maksymalnie 20 stanowisk egzaminacyjnych zlokalizowanych w jednej sali.
Wymagania formalne
Laboratorium musi mieć podpisane porozumienie o współpracy z Centrum Egzaminacyjnym.
Konieczne jest także, aby miało nadane uprawnieninia, które umożliwiają przeprowadzenie egzaminów (zob. niżej Proces akredytacji/reakredytacji).
Dodatkowo Laboratorium musi współpracować z osobą, która będzie pełniła rolę administratora, tj. będzie m.in. odpowiadała za oprogramowanie egzaminacyjne. Zalecane jest, aby osoba ta była aktualnym Egzaminatorem ICDL (ECDL).
Wymagania techniczne
Poniżej przedstawiamy minimalne wymagania Fundacji ICDL (ECDL) dla Laboratoriów. Wszystkie Laboratoria muszą spełnić poniższe podstawowe wymagania, jeśli chodzi o sprzęt, oprogramowanie i pomieszczenia.
WYMAGANIA PODSTAWOWE
Wymaganie sprzętowe dotyczące każdego z komputerów (max 20 szt.)
- Połączenie z Internetem o przepustowości umożliwiającej przeglądanie stron WWW, rekomendowane nie mniej niż 512kb/s.
- Rozdzielczość ekranu min. 1024x768px.
- Co najmniej jeden port USB.
- Wymogi dla systemu Windows:
- Procesor co najmniej Intel Pentium 1GHz.
- Minimum 256MB RAM.
- Wymogi dla systemu Macintosh:
- Procesor co najmniej PowerPC G3 1GHz lub Intel CoreT Duo 1.83GHz.
- Minimum 256MB RAM.
Wymagania dotyczące standardowego oprogramowania zainstalowanego na każdym z komputerów
- program do dekompresji plików ZIP (dowolny).
- środowisko Adobe AIR oraz Java.
- program do tworzenia PDF, umożliwiający wygenerowanie dokumentu, poprzez wybór wydruku na wirtualnej drukarce PDF.
- MS Office 2007 lub 2010, lub 2013 lub 365 albo OpenOffice.
- Wymogi dla systemu operacyjnego Windows (minimalne):
- Microsoft Windows XP z Service Pack 2 lub
- Windows Vista Home Basic, Home Premium, albo Ultimate; Windows 7 z Service Pack 1; Windows 8 lub 8.1; Windows 10.
- Wymogi dla systemu operacyjnego Macintosh (minimalne):
- Mac OS X v10.4.11 lub v10.5.8 lub v10.6.8 (PowerPC).
- Mac OS X v10.4.11 lub v10.5.8 lub v10.6.8 lub v10.7.5 (Intel).
- OS X v10.8.5 lub v10.9.5 lub v10.10.4 lub v10.11.x (Intel).
Wymaganie dotyczące pomieszczenia
- Wielkość, umożliwiająca swobodne rozmieszczenie komputerów (max. 20 w jednym laboratorium).
- Wygląd, estetyka.
- Ergonomiczne oświetlenie.
- Możliwość wygodnej pracy (odległość pomiędzy stołami).
- Odległość między ekranami uniemożliwiająca obserwację.
- Zegar widoczny dla wszystkich egzaminowanych.
- Otoczenie sprzyjające skupieniu i uwadze.
- Dostępność dla osób niepełnosprawnych fizycznie.
- Wdrożone procedury bezpieczeństwa (w tym ochrony danych osobowych).
Proces akredytacji i reakredytacji
Proces uzyskiwania uprawnień przez Laboratoria – tzw. proces akredytacji i reakredytacji – nadzoruje Komisja Jakości (kontakt do Komisji poniżej).
REAKREDYTACJA jest procesem przedłużenia uprawnień i opłata za nią jest niższa niż za akredytację (po. niżej – Cennik). Aby partner mógł ubiegać się o reakredytację, musi rozpocząć proces odnawiania uprawnień przed terminem, kiedy wygasają nadane mu wcześniej uprawnienia.
Standardowo do akredytacji czy reakredytacji zgłaszane jest Centrum Egzaminacyjne wraz ze współpracującymi Laboratoriami i wtedy wszyscy (zarówno CE, jak i Lab) mają ten sam termin akredytacji. O sytuacji, w której Centrum i Laboratoria współpracujące z nim mają różny okres trwania uprawnień można przeczytać tu.
Etapy procesu akredytacji/ reakredytacji
Laboratorium może zgłosić się do akredytacji/reakredytacji razem z wybranym Centrum Egzaminacyjny lub samodzielnie. W tym ostatnim przypadku także musi mieć podpisane oświadczenie o współpracy z jednym z Centrów.
Etapy akredytacji/reakredytacji dla Laboratorium opisano poniżej.
POCZĄTKOWY KROK DLA PIERWSZEGO ZGŁOSZENIA (AKREDYTACJA)
Nawiązanie współpracy z wybranym Centrum Egzaminacyjnym
Przed przystąpieniem do procedury wskazany jest kontakt zainteresowanej instytucji bezpośrednio z Centrum Egzaminacyjnym, z którym Laboratorium zamierza nawiązać współpracę lub z Koordynatorem Regionalnym ECDL w celu wytypowania potencjalnych CE z danego regionu.
Tu można znaleźć Wykaz Centrów Egzaminacyjnych według województw.
KOLEJNE KROKI – WYSTĘPUJĄCE ZARÓWNO PRZY PIERWSZYM ZGŁOSZENIU (AKREDYTACJA), JAK I KOLEJNYM (REAKREDYTACJA)
1.
Złożenie wniosku o akredytację/reakredytację
Wnioski ws. akredytacji/reakredytacji składane są przez osobne linki w systemie eecdl.pl. W celu dostępu do podanych poniżej linków należy wylogować się z profilu Laboratorium.
Dla każdego zgłoszenia tworzony jest osobny profil zgłoszenia w module Komisji Jakości. Po przesłaniu wniosku ws. akredytacji/reakredytacji zgłaszający otrzymuje link do profilu zgłoszenia, który umożliwia mu śledzenie i uzupełnianie wniosku.
Pierwsze nadanie uprawnień (akredytacja)
Nowe laboratorium chcące uzyskać akredytację samodzielnie i dołączyć do Centrum posiadającego już akredytację – powinny wypełnić wniosek dostępny na stronie: https://eecdl.pl/ce/new_lab.php
Nowe Laboratorium chcące uzyskać akredytację razem z nowym Centrum Egzaminacyjnym – powinno dostarczyć wszelkie dane do Centrum (to ono wypełnia wniosek ws. akredytacji dostępny na stronie: https://eecdl.pl/ce/new_ce.php)
Przedłużenie uprawnień (akredytacja)
Laboratoria chcące samodzielnie przejść reakredytację – powinny wypełnić wniosek na stronie: https://eecdl.pl/ce/new_lab.php
Laboratorium chcące uzyskać reakredytację razem z Centrum Egzaminacyjnym – powinno dostarczyć wszelkie dane i dokumenty do Centrum (to ono wypełnia wniosek ws. reakredytacji dostępny na stronie: https://eecdl.pl/ce/new_ce2.php).
2.
Przygotowanie Raportu Samooceny
Laboratorium przygotowuje dokument opisowy w postaci tzw. Raportu Samooceny (RS), który prezentuje jej zasoby, potencjał i tradycję, a także przedstawia model działalności i procedury zapewnienia jakości obowiązujące w firmie. Spis treści Raportu Samooceny dla Laboratorium można znaleźć tutaj, a przykładowo wypełniony Raport Samooceny tutaj.
3.
Przesłanie Raportu Samooceny
W zależności od tego, czy Laboratorium zgłasza się samodzielnie, czy razem z Centrum Egzaminacyjnym – w różny sposób przekazuje swój Raport Samooceny.
Jeśli Laboratorium chce przejść proces akredytacji/reakredytacji samodzielnie – przesyła swój Raport Samooceny bezpośrednio przez system eecdl.pl do Komisji Jakości, wchodząc na profil zgłoszenia poprzez link otrzymany w mailu.
Jeśli Laboratorium chce przejść akredytację/reakredytację razem z Centrum – przesyła do niego swój Raport Samooceny, który zostanie włączony do Raportu składanego przez Centrum do Komisji Jakości.
4.
Formalna ewaluacja Raportu Samooceny
Po zgłoszeniu do systemu informatycznego Raport Samooceny zostaje poddany ocenie formalnej, pod kątem uwzględnienia wszystkich elementów niezbędnych do dalszej oceny merytorycznej. Na etapie oceny może nastąpić konieczność uzupełnienia ewentualnych brakujących elementów przygotowanego materiału.
Na tym etapie możliwe są kontakty audytora z jednostką w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości oraz przygotowania ewentualnych niezbędnych uzupełnień.
5.
Wystawienie i opłacenie faktury
Na tym etapie akredytacji/reakredytacji Komisja Jakości wystawia fakturę za przeprowadzane usługi. Termin płatności faktury to 14 dni.
W przypadku samodzielnego zgłoszenia Laboratorium do akredytacji/reakredytacji faktura automatycznie wystawiana jest na dane Laboratorium.
W przypadku wspólnej akredytacji Centrum Egzaminacyjnego i Laboratorium – może być wystawiona faktura zbiorcza lub indywidualna (osobna dla Centrum, osobna dla Laboratorium). Chęć otrzymania osobnej faktury dla Laboratorium należy zadeklarować w profilu zgłoszenia akredytacji/reakredytacji.
6.
Merytoryczna ewaluacja Raportu Samooceny
Po wpłyniecie środków załączony do wniosku o akredytację/reakredytację Raport Samooceny zostaje poddany analizie przez desygnowanego do tego zadania audytora Komisji Jakości. Raport Samooceny jest oceniany pod kątem wymogów Fundacji ICDL (ECDL) w zakresie autoryzowanych ośrodków egzaminacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem elementów wpływających na zapewnienie jakości procesu egzaminowania i wysokiego poziomu realizacji misji ECDL. Na tym etapie nie są już możliwe żadne uzupełnienia.
W przeciwieństwie do Centrów Egzaminacyjnych Laboratoria zwykle nie są wizytowane osobiście przez audytora (nie odbywa się wizyta referencyjna).
7.
Decyzja ws. akredytacji/reakredytacji
Na podstawie oceny formalnej i merytorycznej Raportu Samooceny audytor wnioskuje do Komisji Jakości o przyznanie akredytacji/ reakredytacji lub odrzucenie wniosku o akredytację/reakredytację.
8.
Otrzymanie uprawnień lub ponowne ubieganie się o uprawnienia
Po przyznaniu akredytacji Polskie Biuro ECDL wydaje odpowiednie certyfikaty w celu umieszczenia ich w widocznym miejscu w Laboratorium.
W przypadku odrzucenia wniosku o akredytację lub reakredytację, jednostka ma prawo ubiegać się ponownie o akredytację rozpoczynając procedurę od początku, generując nowe zgłoszenie w systemie i przygotowując nowy dokument Raportu Samooceny. Odrzucenie wniosku o akredytację/reakredytację nie powoduje zwrotu opłat poniesionych w pierwotnym procesie oceny.
Zakres uprawnień
Zakres uprawnień decyduje o tym, jakie egzaminy dane Laboratorium może przeprowadzać.
Laboratorium może ubiegać się o akredytację/reakredytację w zakresie przeprowadzania egzaminów ze wszystkich lub niektórych produktów, tj. certyfikatów ICDL (ECDL).
ZAKRES UPRAWNIEŃ Laboratorium zależy od zależy od:
- posiadanego przez Laboratorium wyposażenia technicznego,
- współpracy z Centrum, które ma podpisane umowy z Egzaminatorami uprawnionymi do przeprowadzenia określonych egzaminów (zob. uprawnienia Egzaminatorów do podstawowych i zaawansowanych produktów)
- uzyskania przez Laboratorium opinii koordynatora produktu (konieczne tylko w przypadku 3 egzaminów z puli produktów zaawansowanych: moduł S8 – CAD, EPP GIS, TYFLO Base).
Wyróżniamy uprawnienia do podstawowego i zaawansowanego zestawu produktów.
Podstawowy zestaw produktów
Wyposażenie Laboratoriów
Laboratoria mające uprawnienia do produktów podstawowych oraz niektórych zaawansowanych muszą spełniać minimalne wymagania określone (powyżej) dla wszystkich typów laboratoriów.
Zaawansowany zestaw produktów
Wyposażenie Laboratoriów
Laboratoria chcące realizować egzaminy w ramach pozostałych produktów zaawansowanych powinny spełniać dodatkowe wymagania, jeśli chodzi o sprzęt/oprogramowanie.
WYMAGANIA ZAAWANSOWANE
Dodatkowe wymagania dotyczące egzaminów S4, S5, S6, S8, S10, EPP-GIS
Licencjonowane oprogramowanie specjalistyczne, niezbędne dla prowadzenia niektórych egzaminów (dopuszczalne wersje należy skonsultować z Koordynatorem Produktu):
- S4 (Edycja obrazów) – Adobe Photoshop lub GIMP
- S5 (Zarządzanie projektami) – MS Project lub GanttProject
- S6 (Web Editing) – Adobe Dreamweaver lub KompoZer
- S8 (CAD 2D) – AutoCAD
- S10 (Podstawy programowania) – Scratch, Python
- EPP GIS – ESRI ArcGis
Dodatkowe wymagania dotyczące egzaminów Tyflo Base
- Maksymalna liczba komputerów (stanowisk egzaminacyjnych) – 15 sztuk
- Wymagania dotyczące sprzętu komputerowego dla każdego stanowiska:
- pamięć operacyjna RAM – minimum 4GB z możliwością rozbudowy do 8GB
- pojemność dysku twardego – min. 120GB
- przekątna ekranu – min. 20 cali (dopuszczalna jest możliwość podłączenia do notebooków zewnętrznego monitora)
- wbudowane porty:
- HDMI / mini HDMI / DVI lub VGA
- USB 2.0 – min. 2 sztuki
- audio (możliwość podłączenia słuchawek oraz mikrofonu)
- procesor – osiągający minimum 3500 punktów w teście Passmark CPU Mark (https://www.cpubenchmark.net/cpulist.php)
- klawiatura (układ klawiszy US -QWERTY) z wydzieloną z prawej strony strefą klawiszy numerycznych
- touchpad (dotyczy notebooków) z dedykowaną funkcją włączania i wyłączania
- mysz z dwoma klawiszami oraz rolką (scroll) przystosowana dla prawo i leworęcznych
- napęd optyczny 8x DVD +/- RW
- wyposażenie każdego ze stanowisk w słuchawki nagłowne z wbudowaną regulacją głośności
- Wyposażenie przynajmniej jednego stanowiska w monitor brajlowski (stanowisko osoby niewidomej) o właściwościach:
- 40 brajlowskich znaków
- 40 przycisków przywoływania kursora
- złącze USB i Bluetooth
- zasilanie akumulatorowe umożliwiające min. 18 godzin normalnej pracy
- kompatybilność z Windows 7 SP1 / 8 / 8.1 / 10 / 11
- Wymagania dotyczące oprogramowania specjalistycznego na każdym stanowisku:
- program odczytu ekranu (screenreader) w wersji kompatybilnej z systemem operacyjnym;.
- programy przykładowe: NVDIA, JAWS, Window-Eyes, Dolphin ScreenReader, ZoomText MagReader, SuperNova ScreenReader, syntezator mowy Ivona lub Expressivo (dotyczy Windows 7)
- program powiększający zawartość ekranu w wersji kompatybilnej z systemem operacyjnym;
- programy przykładowe: magnifier MAGic, SuperNova Magnifier, ZoomText Magnifier, ZoomText MagReader
- program do rozpoznawana pisma (OCR) w wersji kompatybilnej z systemem operacyjnym;
- programy przykładowe: Abby FineReader, SuperNova, Dolphin ScreenReader
- Możliwość zdalnego zarządzania systemem oraz zdalnego odczytu i aktualizacji BIOS.
- Wyposażenie przynajmniej jednego stanowiska w monitor brajlowski (stanowisko osoby niewidomej) o właściwościach:
- 40 brajlowskich znaków
- 40 przycisków przywoływania kursora
- złącze USB i Bluetooth
- zasilanie akumulatorowe umożliwiające min. 18 godzin normalnej pracy
- kompatybilność z Windows 7 SP1 / 8 / 8.1 / 10 / 11
- Wymagania dotyczące oprogramowania specjalistycznego na każdym stanowisku:
- program odczytu ekranu (screenreader) w wersji kompatybilnej z systemem operacyjnym;.
- programy przykładowe: NVDIA, JAWS, Window-Eyes, Dolphin ScreenReader, ZoomText MagReader, SuperNova ScreenReader, syntezator mowy Ivona lub Expressivo (dotyczy Windows 7)
- program powiększający zawartość ekranu w wersji kompatybilnej z systemem operacyjnym;
- programy przykładowe: magnifier MAGic, SuperNova Magnifier, ZoomText Magnifier, ZoomText MagReader
- program do rozpoznawana pisma (OCR) w wersji kompatybilnej z systemem operacyjnym;
- programy przykładowe: Abby FineReader, SuperNova, Dolphin ScreenReader
- Możliwość zdalnego zarządzania systemem oraz zdalnego odczytu i aktualizacji BIOS.
Wymagania dodatkowe dotyczące certyfikatu e-Nauczyciel
Centra Egzaminacyjne starające się o uprawnienia do certyfikacji EPP e-Nauczyciel muszą posiadać platformę do przechowywania plików podlegających ocenie przez egzaminatorów EPP e-Nauczyciel. CE są zobowiązane do przechowywania tych plików przez 3 lata z zachowaniem praw autorskich, bez możliwości ich wykorzystywania przez Centrum Egzaminacyjne czy osoby trzecie.
Wymagania dotyczące platformy, na której przechowywane będą pliki certyfikacji e-Nauczyciel:
- autoryzowany dostęp do platformy,
- narzędzie powinno być darmowe (nie generujące dodatkowych kosztów jednostkowych związanych z kandydatami),
- dostęp przez Internet,
- podstawowe funkcjonalności takie jak link do strony internetowej, dokument HTML, dokument PDF, dokument Office, katalog na pliki, moduł wymiany informacji, moduł oceniania punktowego,
- pakowanie zakończonych zasobów do pliku (archiwizacja).
Opinie Koordynatorów Produktu
W przypadku egzaminów TYFLO BASE, S8 – CAD, EPP GIS konieczny jest też dodatkowo kontakt z Koordynatorami Produktu i zamieszczenie ich opinii w przygotowywanym dokumencie Raportu Samooceny.
Czas trwania uprawnień
Ten sam okres ważności uprawnień CE i Lab
Standardowo do akredytacji czy reakredytacji zgłaszane jest Centrum Egzaminacyjne wraz ze współpracującymi laboratoriami i wtedy wszystkim (zarówno CE, jak i Lab) akredytacja rozpoczyna się od tego samego dnia.
Różny okres ważności uprawnień
Rozbieżności pojawiają się, jeśli Laboratorium przechodzi proces akredytacji samodzielnie, w innym terminie niż Centrum. Przypadki, w których następuje różnica w okresie trwania uprawnień Centrum i Laboratorium, występują w następujących sytuacjach.
Przypadki, w których następuje różnica w okresie trwania uprawnień Centrum i Laboratorium
- Część Laboratoriów nie przechodzi procesu reakredytacji razem z Centrum i pozostałymi Laboratoriami współpracującymi z Centrum. Reakredytacja jest kontynuowany tylko dla Centrum Egzaminacyjnego i tych Laboratoriów, które przeszły proces reakredytacji i uiściły opłaty przed upłynięciem terminu ważności uprawnień; Pozostałe Laboratoria mogą ubiegać się o akredytację i zmienia się im okres ważności uprawnień.
- Laboratoria przechodzą proces reakredytacji, ale Centrum z którym współpracują nie przechodzi reakredytacji. Centrum może przejść proces akredytacji (i zmieni mu się okres ważności uprawnień), natomiast Laboratoria, które przeszły proces reakredytacji mogą uczestniczyć w procesie akredytacji tego Centrum lub innego Centrum Egzaminacyjnego bez podwyższenia opłaty (utrzymują pierwotny okres ważności uprawnień).
- Nowe Laboratorium ubiega się o akredytację samodzielnie, w innym terminie niż przypada reakredytacja wybranego przez nie Centrum. Nowe Laboratorium przechodzi proces akredytacji, a Centrum może przejść w stosownym czasie proces reakredytacji, jeśli rozpocznie proces odnawiania uprawnień przed upływem terminu utraty poprzednich uprawnień. Różny termin akredytacji Lab i reakredytacji Centrum skutkuje różnym okresem ważności uprawnień.
- Laboratorium zmienia Centrum Egzaminacyjne, z którym współpracuje
W takiej sytuacji Laboratorium może mieć inny termin ważności akredytacji niż nowe Centrum.
Wyrównanie okresu ważności uprawnień CE i Lab
Możliwe jest wyrównanie okresu ważności uprawnień Lab i CE przy wspólnym procesie reakredytacji (w sytuacji, kiedy Laboratorium ma dłuższy okres ważności uprawnień).
Opłata za reakredytację Laboratorium jest naliczana w takim przypadku proporcjonalnie za każdy rozpoczęty miesiąc okresu ważności uprawnień. Na przykład – jeśli ważność uprawnień Centrum kończy się 01.01. 2024 r., a chce ono włączyć do reakredytacji Laboratorium, które ma ważne uprawnienia jeszcze do 01.03.2024 r., to Laboratorium płaci jedynie 10/12 opłaty reakredytacyjnej, bo posiada uprawnienia na dwa kolejne miesiące (styczeń i luty 2024 r.).
Cennik
Za każdorazowe przeprowadzenie procedury akredytacji i reakredytacji, PTI pobiera od Laboratoriów opłatę zgodną z aktualnym cennikiem.
WYŻSZĄ STAWKĘ za nadanie uprawnień (akredytacja) płacą Partnerzy ubiegający się po raz pierwszy o nadanie uprawnień Laboratorium ICDL (ECDL) lub ci, którzy utracili uprawnienia.
NIŻSZĄ STAWKĘ – za odnowienie uprawnień (reakredytacja) płaca Parterzy, którzy rozpoczęli proces odnawiania uprawnień przed terminem, kiedy wygasają nadane im wcześniej uprawnienia.
Laboratoria Edukacyjne zwolnione są z opłat za akredytację i reakredytację.
Poniżej, w tabeli przedstawiamy cennik obowiązujący od 1 czerwca 2024 roku.
Opłaty standardowe
Usługa dot. nadania uprawnień | netto PLN | brutto PLN |
---|---|---|
AKREDYTACJA Laboratorium |
400,00 zł
|
492,00 zł |
REAKREDYTACJA Laboratorium | 300,00 zł | 369,00 zł |
Opłaty za laboratoria specjalistyczne
Usługa dot. nadania uprawnień | netto PLN | brutto PLN |
---|---|---|
AKREDYTACJA Laboratorium Egzaminacyjne ICDL CAD i GIS
|
500,00 zł | 615,00 zł |
REAKREDYTACJA Laboratorium Egzaminacyjne ICDL CAD i GIS |
400,00 zł | 492,00 zł |
AKREDYTACJA Laboratorium ICDL BASE TYFLO dla osób niewidomych i niedowidzących
|
500,00 zł | 615,00 zł |
REAKREDYTACJA Laboratorium ICDL BASE TYFLO dla osób niewidomych i niedowidzących |
400,00 zł | 492,00 zł |
Kontakt
Konsultacje w sprawie wypełniania zgłoszeń akredytacyjnych prowadzą Koordynatorzy Regionalni i Biuro Komisji Jakości. Pozostałe kwestie, dotyczące zasad i warunków prowadzenia współpracy z partnerami można ustalić z pracownikami Polskiego Biura ECDL.
Kontakt:
- PB ECDL: +48 501 073 036
- Biuro KJ: +48 609 469 946
Blokada Centrów Egzaminacyjnych i Laboratoriów
Polskie Biuro ECDL wraz z Komisją Jakości informuje, że automatycznie blokowane będą wszystkie Centra Egzaminacyjne oraz Laboratoria, którym zakończyła się ważność uprawnień i które przed terminem ich wygaśniecia nie rozpoczęły procesu reakredytacji. Tym samym w takich Laboratoriach ECDL nie będzie można przeprowadzać egzaminów, a Centra Egzaminacyjne nie będą mogły tych egzaminów rozliczyć.
Odblokowanie CE i Lab nastąpi w chwili uzyskania akredytacji na kolejny rok (tj. przejścia całej procedury nadawania uprawnień z opłatą według stawki wyższej).
Kontakt do pracownika KJ:
- +48 609 469 946